Van vrijdag 18 tot en met vrijdag 25 september is het Maldegem kermis. Tijdens de traditionele kermisweek staan opnieuw heel wat activiteiten op het programma en uiteraard is ook de kermisfoor weer van de partij op de Markt.
Kermisprogramma 2026
Volledige programma: cvimaldegem.be
Openingsuren kermisfoor
- Vrijdag 18 september | van 17.00 tot 24.00 uur
- Zaterdag 19 september | van 14.30 tot 24.00 uur
- Zondag 20 september | van 14.00 tot 22.00 uur
- Maandag 21 september | van 16.00 tot 22.00 uur
(kermis à volonté tot 21.00 uur) - Dinsdag 22 september | van 16.00 tot 22.00 uur
(prikkelarme kermis van 18.00 tot 19.00 uur) - Woensdag 23 september | van 14.00 tot 22.00 uur
(leuke actie en kortingen tot 18.00 uur) - Donderdag 24 september | van 16.00 tot 22.00 uur
- Vrijdag 25 september | van 16.00 tot 24.00 uur
Activiteiten met tijdelijke verkeersmaatregelen
Kermis op de markt
Van vrijdag 18 tot en met vrijdag 25 september is er kermis op de Markt. Hierdoor geldt vanaf dinsdag 15 september om 17.00 uur (start opbouw) tot en met zaterdagmiddag 26 september (afbouw) een parkeerverbod op de Markt. Tijdens de opbouw en afbouw zijn de Shop & Go-parkeerplaats ter hoogte van nummer 19 en de laad- en loszone ter hoogte van nummer 23 niet beschikbaar.
Tijdens de openingsuren van de kermis is de rondweg rond de Markt en het marktplein een verkeersvrije zone.
Kermisjogging op zondag 20 september
Op zondag 20 september van 9.00 tot 13.00 uur vindt een kermisjogging plaats in de omgeving van de atletiekpiste aan sporthal MEOS.
Tijdens de wedstrijd blijft het parcours grotendeels toegankelijk voor de andere weggebruikers. Enkel vanaf de N44 kan je niet via de Burchtstraat richting Maldegem rijden. Voor de veiligheid van de lopers is deze westelijke tak van het kruispunt van 10.30 tot 12.00 uur afgesloten voor alle verkeer.
De kermisjogging is een organisatie van Atletiekclub Meetjesland (ACME).
Maandagmarkt op 21 september
De traditionele maandagmarkt vindt op 21 september uitzonderlijk plaats op de parking van het Sint-Annazwembad en de parking Westeindestraat. Op beide parkings geldt een verbod op stilstaan en parkeren van 0.00 tot 14.00 uur. Alle marktkramers nemen hun plaats in van 5.00 tot 14.00 uur.
Langer dan 2 uur parkeren kan op de parkeerplaatsen aan de Gidsenlaan en op de parking van de jeugdlokalen. Een overzicht van alle parkings voor langparkeren vind je op www.maldegem.be/langparkeren.
Wielerwedstrijd op woensdag 23 september
Op woensdag 23 september is er een wielerwedstrijd in het centrum van Maldegem. Het parcours loopt langs: Westeindestraat – Marktstraat – Mevrouw Courtmanslaan – Katsweg – Kleine Katsweg – Burchtstraat – Kleine Warmestraat – Rapenbrugstraat – Noordstraat – Buurtstraat – Vakebuurtstraat – Karrewegel – Reesinghelaan – Westeindestraat.
De wielerwedstrijd bemoeilijkt de toegang tot deze straten van 13.00 tot 20.00 uur. Verkeer kan zich enkel op bepaalde plaatsen en na toestemming van de seingevers op het parcours begeven, en dit uitsluitend in de rijrichting van de wedstrijd en na passage van de groene wedstrijdvlag. Door de inrichting van het parcours is het vanuit sommige straten niet mogelijk om rechtstreeks op het parcours aan te sluiten.
Lijn 50, 871 en 872 volgen tijdelijk een aangepast traject. Raadpleeg voor je reis de routeplanner van De Lijn op www.delijn.be/routeplanner voor meer informatie over de aangepaste route.

